Birecik Forumu Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > FORUM GENEL > Forum Yönetimi > Forum Kuralları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Forum Kuralları (Güncellendi)
  YARDiM YARDiM  Forumu Ara   Olaylar   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

BİRECİK FORUMUNA HOŞGELDİNİZ. MEMLEKET SEVDASI, SILA HASRETİ, HEMŞERİ SEVGİSİ, KÜLTÜREL ZENGİNLİK, BİLGİ PAYLAŞIMI, CİDDİYET, SEVİYE, KALİTE, DOSTLUK VE DAYANIŞMA...
ARADIKLARINIZ BUNLARSA EĞER, DOĞRU ADRESTESİNİZ: BURASI BİRECİK FORUMU...

Kapalı KonuForum Kuralları (Güncellendi)

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
BiRECiK Açılır Kutu Gör
FORUM BAŞKANI
<font color=ff0000>FORUM BAŞKANI</font>
Simge
ADMİN

Kayıt Tarihi: 01-Ekim-2003
Status: Aktif Değil
Points: 372
Mesajın Direkt Linki Konu: Forum Kuralları (Güncellendi)
    Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2005 Saat 18:13
1) Sitemize Üyelik kimlik bilgilerinin yazılması şartı ile kabul edilir kimlik bilgilerinin geçersiz yazılması durumunda veya boş bırakılması durumunda Site Yöneticileri tarafından siteden uzaklaştırılırsınız. Bu konuda hiç bir mazeret kabul edilmez..
 
2)Bir kişi ancak sitemize 1 üyelik açabilir. Aynı kişi tarafından ve başka isimlerle birden fazla üyelik açmak kesinlikle yasaktır.
 
3) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı www.birecikforumu.com hiçbir sorumluluk kabul etmez. Forumdaki tüm yazışmalar kayıt altındadır her ziyaretçi girdi çıktısı dahil sitemizin Veri Tabanında Saklı tutulur. Bu belgeler olası durumlarda Mahkemece delil olarak kabul edilir.

4) Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ihlal eden mesajlar yazılamaz, ilgili materyal gönderilemez. Bu mesajlar silinir ve yazan üyeler forumdan çıkarılırlar.

5) Forumda tartışma doğuracak şekilde dini, siyasi veya politik içerikli mesajlar yazmak, dil din ırk ayrımcılığı yapmak ve propaganda yapmak tartışma yaratmak kesinlikle yasaktır. İmza ve avatarlarda siyasi içerik kullanılamaz ve propoganda yapılamaz. Forumda provakosyan yaratacak, gereksiz polemik doğuracak mesajları alışkanlık haline getiren üyeler forumdan atılırlar. Siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz. 

6) Fıkra dahi olsa din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; kaba, kin dolu, nefret söylemi içeren, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, cinsel içerikli yazılar yazmak ve bu konularda resimler yayınlamak; küfürlü konuşmak, küçük düşürücü laflar söylemek yasaktır. Türkiye Cumhuriyeti'ne, devlet kurumlarına, herhangi bir kişiye, kuruma, başka bir devlete veya vatandaşına küfür ve hakaret eden mesajlar yasaktır. Bu tür mesaj yazan üyelerin üyeliği askıya alınır.

7) Forumda yasal olmayan site adresleri vermek; h-a-c-k, c-r-a-c-k, w-a-r-e-z, s-e-r-i-a-l, e-do-nkey isteği içeren mesajlar yazmak; mp3 isteğinde bulunmak; yazılım telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek; site şifreleri dağıtmak; illegal link, içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır.

8) Foruma mesaj gönderirken; boş mesaj göndermek, arka arkaya birden fazla mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bence de, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, sadece smiley kullanmak ve karizmatik görünsün diye garip şekilli harfler kullanmak yasaktır.

9) Özel mesaj yolu ile üyeleri rahatsız etmek, arkadaşlık teklif etmek yasaktır. Birecik Forumu bir arkadaş bulma sitesi değil hemşeri sitesidir. Özel mesajla ilgili şikayet alındığı ve ispatlandığı taktirde özel mesajla rahatsızlık veren üye forumdan ihraç edilir. Bir daha da asla geri alınmaz.

10) İmzada aşırı büyük fontla yazı yazmak yasaktır. İmzaya resim eklenebilir ancak eklediğiniz resim reklam amacı taşımamalı ve ebatı 300x75 pixelden, boyutu ise 15-20 KB'tan büyük olmamalıdır.

11) BÜYÜK HARFLE yazı yazmak bağırma anlamına gelir ve fazla kullanmak forumu kirletir. Bu hususa dikkat etmek zorunludur.

12) Başka bir kullanıcının kişisel bilgilerini forum yönetimini izni olmadan (ad, soyad, adres, tel no vb.) yayınlamak yasaktır.

13) Başka bir site katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı veya bir kurumu küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz. Yazan üyeler forumdan çıkarılırlar.

14) Forum ortamına kişisel problemler ve anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

15) Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek, bunu ima eden mesajlar yazmak uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

16) Konular, ilgili konu başlığı altında açılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşırlar veya silerler.

17) Yeni başlık açmadan önce, daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz Yeni başlık açarken URL adresi yazılamaz. Daha önce açılmış konular herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinir.

18) Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

19) Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek yöneticilerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

20) Site yöneticileri uygun olmayan mesajları silme, düzeltme, gizleme,onaylama, ilgili bölüme taşıma veya kilitleme yetkisine sahiptir; bu uygulamalara forum genelinde itiraz edilemez. Herhangi bir şikayet ancak özel mesaj yoluyla admine yapılabilir. Bu gibi şikayetlerle forum genelinde huzursuzluk çıkaran üyelerin, üyeliği askıya alınır.
 
21) Özel mesajla yazılan küfürler tespit edilmektedir. Özel mesajla küfür eden üye forumdan uzaklaştırılır.

22) Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir; itiraz edilemez, tartışılamaz, sorgulanamaz. Önerisi olan bu önerisini yönetime sadece özel mesajla bildirebilir.

23) Site içerisinde yayınlanan bütün Resimler, Logolar ve yayınlanan yazılar sahibine ve yayıncısına aittir. İğrenç, tiksindirici, kışkırtıcı, tahrik edici, kişilk haklarını zedeleyici resimler yayınlanamaz. 

24) Site ve Forum İçindeki Linkler
Site ve Forum içindeki linkler her zaman denetlenemeyeceği gibi içerikleri hakkında uygunsuz olan herhangi bir olaydan
www.birecikforumu.com yöneticileri sorumlu değildir.

25) Site’deki Download’lar, siteden indirdiğiniz tüm dosyalar, programlar, script veya yazılımlardan dolayı bilgisayarınızda oluşacak olan herhangi bir zarar veya hasardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

26) Gizlilik İlkeleri
Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

27)Forumda yazacağınız mesajlar, ekleyeceğiniz resimler vb dosyalarınız artık forumla özdeşleşmiş olup; bu mesajın silinmesi, kaldırılması ya da yayınlanıp yayınlanmaması konusunda karar verecek tek merci Forum Yönetimidir. Forum üyeliğinden ayrılsanız dahi bu mesajların yayın hakkı Birecik Forumundadır. Hiçbir şekilde Forum Yönetimine karşı telif hakkı iddiasında bulunulamaz.

28) Forumda yayınlanan mesajları, başka bir internet sitesinde yayınlamak için Forum Yönetiminin onayı gereklidir. Forum yönetimini izni olmadan başka sitede yayınlanan birebir aynı içerikli mesajlar gerektiğinde Forum Yönetimince silinebilir. Ayrıca bu kuralı ihlal eden üyeler uyarılır, tekrarında üyeliği askıya alınır.              

29) Foruma üye olurken ve ayrılırken kendi iradenizle karar vermektesiniz. Ancak ayrılmanız halinde dahi üyelik isminizin ya da mesajlarınızın silinip silinmeyeceği Forum Yönetimin kararına ve tercihine bağlıdır.  Üye olduğunuz anda bunu peşinen kabul etmiş sayılırsınız. Forum kurallarını ihlal nedeniyle üyeliğine son verilen üyeler tamamen silinirler ve  tekrar üyeliğe kesinlikle kabul edilmezler.  

30)Birecik Forumunda yönetimin izni ve onayı olmadan başka sitelerin reklamı yapılamaz. Bunu yapmakta ısrar eden üyeler forumdan ihraç edilirler.
 
31) Üyeler özel günlerle ilgili kutlama konusu açamazlar. herhangi bir özel gün nedeniyle kutlama mesajı yazılması gerekiyorsa bu konuyu sadece Forum Yönetimi açabilir. Forum yönetimince kutlama konusu açıldığı taktirde üyeler mesajlarını bu konu başlığı altına yazabilirler.
 
 
32) Birecik Forumunda Birecik dışı konular açılamaz. Birecikle ilgili olmayan konular açıldığı taktirde forum yönetimince silinir ve mesajı yazan üye uyarılır. Birecik dışı konuları sadece akeyforumda açabilirsiniz. Bu konuda lütfen Yönetimle polemik yaratmayınız. Birecik Forumunun konusu sadece Birecik ve Bireciklilerdir.
 
33) Forum yönetiminden izinsiz, forum genelinde ya da üyelere özel mesaj yazmak suretiyle yardım toplama faaliyeti yapmak, maddi destek talebinde bulunmak forumdan kesin ihraç nedenidir.
Yukarı Don
BiRECiK Açılır Kutu Gör
FORUM BAŞKANI
<font color=ff0000>FORUM BAŞKANI</font>
Simge
ADMİN

Kayıt Tarihi: 01-Ekim-2003
Status: Aktif Değil
Points: 372
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2006 Saat 01:26

MESAJLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

LÜTFEN HERKES OKUSUN

BU KURALLARA UYULMAMASI ÜYELİK İPTAL NEDENİDİR.

1-Mesajlar, mümkün olduğunca karşılıklı sohbete dönüştürülmemelidir. Forumda "özel mesaj" imkanı mevcut olup, istediğiniz forum üyesine özel mesaj göndererek haberleşebilirsiniz.  Özel mesaj kutusu kapasiteniz 10 mesajdır. Bu nedenle mesaj kutusunu sık sık kontrol ediniz. Özel Mesaj kutunuz dolarsa yeni mesaj alamazsınız.

2- Tek mesajda yazabileceğiniz mesajı parçalara bölmeyin. Tek mesajda yollayın. Sonradan aklınıza başka birşey gelirse ya da mesajınızda hata varsa düzeltme yöntemini kullanın. ikinci mesajı göndermeyin. Ardarda 2 mesaj göndermek yasaktır. Gönderenlerin ikinci  mesajı silinecektir.

3- Tek kelimelik kısa mesajlar, sadece mesaj kalabalığı yaratmaktadır. Bu nedenle, içeriği olmayan bir iki kelimelik mesajlar periyodik olarak silinecektir.

4- Yeni bir Konu açacağınız zaman, o konunun daha önce başkası tarafından açılıp açılmadığını kontrol ediniz. Kontrol panelinden Arama'ya tıkladığınızda anahtar sözcüğü seçip arama yapın. Forumda o konuda daha önce yazılmış bütün mesajlar karşınıza çıkacaktır. Aramayı gelişmiş aramaya tıklayarak bütün forumlar ve tüm zamanlar seçeneğinde yapın. Mesajlarda ya da konu başlıklarında  ayrı ayrı arama yapabilirsiniz.

5- Yazacağınız mesajların kırıcı ve incitici, olumsuz tartışma yaratacak şekilde olmamasına özen gösteriniz.

6- Forumda hepimizin ortak noktası Birecik olduğundan bu yönü güçlendirici mesajlara daha çok önem verelim. Birecikle alakasız konular sadece Akey Forumda yayınlanabilir.

7- Herhangi bir başka siteden  alıntı yaptığınız zaman kaynağı gösteriniz. Kaynak gösterilmeyen alıntı içeren mesajlar silinecektir.
 
8- LÜTFEN mesajları ilgili olduğu forumda açın, daha önce yazılmış mesajı, araştırmadan  foruma tekrar yazmayın, sırf mesaj sayınızı arttırmak için, tek kelimelik içi boş mesajlar yazmayın, imla ve dilbilgisi kurallarına dikkat edin, cevabı verilmiş soruları tekrar sorarak mesaj kalabalığı yaratmayın. Aynı mesajı tekrar yazmak, ya da cevabı verilmiş soruyu tekrar sormak , daha önce o konuda mesaj yazan üyeye hakaret anlamına gelir.  İmla ve dilbilgisi kurallarına aykırı bozuk cümleler içeren mesajlar yönetimce uyarısız silinir.
 
9- Çok sayıda mesaj yollamak forumda üyelik statüsü anlamında bazı değişiklikler yaratıyor. Ancak bu böyle diye gereksiz, tek kelimelik, "sağol", "sen de sağol" gibi mesajlar lütfen yazılmasın. Bu mesajlar zaten silinecektir.

10- Resim yüklerken kodlara dikkat edelim. Bazı resimlerin yanında gereksiz eklentiler çıkıp görüntü kirliliği yaratıyor. Birden fazla resim yüklüyorsanız resimlerin arasında boşluk bırakın. Hatalı mesajlar daha önce forum yönetimince düzeltilmekte idi. Ancak yeni kurala göre artık bu mesajlar da silinecektir. Mesajınızı yollamadan önce önizlemeden kontrol edin. Resmin yanında bazı harfler ve karakterler görüyorsanız lütfen düzeltin.

11- Mesaj silinmeleri ve üyelik statüsü değişiklikleri ile ilgili olarak itiraz etmek buna ilişkin foruma yazı yazmak yasaktır. Bu kuralları okuyanlar zaten mesajlarda hata yapmazlar.

12- Dilbilgisi kurallarına dikkat edelim. Türkçe Dilbilgisi kurallarının ihlal edildiği mesajlar silinecektir. Yazdığınız mesajı önce baştan sona siz okuyun. Siz anlamıyorsanız hiç kimse anlamaz. Okununca anlaşılmayan mesajın da forumumuzda yeri yoktur.

13- Üyelerin mesajlarda kendi reklamını yapması yasaktır. Üyenin, bir mesaj yazmadan önce, o konuda mesaj yazacağını duyurması yasaktır. Mesajı yazdığınız zaman herkes görür zaten.

14- Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen forumu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, mesaj uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız, ekleme yapmak isterseniz "düzenle" ile yazınızı düzeltebilirsiniz.

15- Birecik Forumuna yazılan konular özgün olmak zorundadır. Aynı mesajı başka sitelerde yayınlıyorsanız eğer ilk önce Birecik Forumunda yayınlandığını belirterek kaynak göstermeniz gerekmektedir.  Aksi taktirde bu mesaj Birecik Forumundan silinebilir.
 
16- Birecik Forumunda Özel günlerle ilgili kutlama mesajları yönetim tarafından izin verilmedikçe yayınlanamaz. Bu tür konular akeyforumda açılacaktır.

Lütfen bu kuralları okuyup uyunuz. FORUM KURALLARI bölümündeki tüm mesajları lütfen okuyun. Kuralları israrla ihlal eden üyelerin forumdan silineceğini üzülerek bildirmek zorundayız. Teşekkür ederiz.

Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Kayıt Tarihi: 15-Eylül-2005
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 4476
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29-Mart-2009 Saat 16:21
Bu konuda bazı hatırlatmalar yapma ihtiyacı hissediyorum. Arkadaşlar, Birecik Forumu aklımıza gelen herşeyin hiçbir kurala uymadan darmadağınık ve baştan savma yazılacağı, mesaj sayısını yüksek tutmak için olur olmaz herşeye anlamsız mesajlar yazacağımız sıradan bir internet sitesi değildir. Lütfen mesaj yazarken yukarıdaki kurallara ve dikkat edilmesi gereken hususlara riayet edelim. Yöneticiler burada yapılan hataları düzeltmekle uğraşıp, önemli bir zaman harcıyorlar. Üye olur olmaz herkes, kurallara bile bakmadan mesaj yazma yarışına giriyor. Sonra benim mesajım niye silindi, niye gizlendi vs. sızlanmalar geliyor. Ama kimsenin burda yazılanları okumak aklına gelmiyor. Şimdi ben yapılan hatalardan bazı örnekler vereceğim.
 
1- Birecikdışı konular kesinlikle yasaktır. Bu konuda forum yönetimi dışında hiç kimse mesaj yazamaz. Çok önemli bir husus olursa bayram vs. kutlama, forum yönetimi o konuyu açar. Bunun dışında üyelerimiz Birecik dışı konu açmasınlar lütfen. Açarsanız emin olun  mutlaka onay verilmeyecek ya da silinecektir.
 
2-Özellikle içinde siyaset kokan, reklam kokan mesajlar hepimizi rahatsız etmektedir. Lütfen ama lütfen forumda siyasi içerik barındıran mesajlara yer vermeyelim. Bu forumu birisi gelsin reklamını yapsın, bir diğeri inceden siyasi propoganda yapsın diye bugüne getirmedik. Birecik Forumu prensip sahibi bir sitedir. Lütfen şartları zorlamayalım.
 
3- Tanışma mesajları çoğu zaman düzgün yazılmıyor, tanıtımlar yetersiz yapılıyor. Profil bilgileri eksik dolduruluyor. Bu işimizi çok zorlaştırıyor. Lütfen (özellikle yeni üyelerimiz) bu hususa dikkat edelim.
 
4- Bazı üyelerimiz de mesaj sayısını yükseltmek için hoşgeldin mesajı yazmak dışında foruma hiçbir katkıda bulunmuyor. Vefat ve geçmiş olsun mesajları da öyle. Aradan aylar geçtikten sonra bile bu konulara mesaj yazılıyor. Bu yüzden bu tür  konuları kilitlemek zorunda kalıyoruz. Bazı üyelerimiz için amaç bir an önce 500 mesaj yazıp VIP üye olmak. Oysa ki burdaki VIP üyeliğin sanallıktan öte bir anlamı yok. Sokağa çıktığınızda hiçbir faydası yok. Amaç 500 mesaj yazmak olunca birçok üye VIP olduktan sonra  foruma girmemeye başlıyor. Çünkü hedefi oydu ve başka hedefi kalmadı. Zaten hoşgeldin mesajlarını belli bir süre sonra siliyoruz. Yani hoşgeldine yüklenerek VIP olmanın hiçbir anlamı yok. Geçici birşey. Önemli olan bir mesajla olsa dahi bilmediğimiz birşeyi bize öğretmek, duyurmak. Yani foruma katkıda bulunmak. Bu VIP üyelikten daha değerli benim için.
 
5- Nostalji konularında bir kişi hakkında tanıtıcı bilgi vermek, anılarını yazmak yerine, "allah rahmet eylesin" mesajlarıyla doldurup forumun sistematiğini bozuyoruz. Konu vefat duyurusu haline dönüşüyor. İçinden rahmet ve dua okumayı herkes biliyor oysa ki. Ama amaç mesaj yazmak olunca arka  arkaya onlarca rahmet başsağlığı mesajı geliyor. Adam 10 sene önce ölmüş olsa bile yakınlarına sabır dileyen mesajlar var. Bir bakmışız ki nostalji konusu gitmiş vefat duyurusu konusu haline gelmiş. Kaybettiklerimiz, dedelerimiz vs  konuları özellikle çok suistimal edilince kimse yazmamaya başladı o konuya.  Kendi dedesinden bahsetmek resmini koymak, anısını anlatmak yerine (ya da kaybettiği bir yakınını) herkese allah rahmet eylesin deyip işin içinden çıkılıyor. Peki konunun açılma amacı bu mu? O  kişiye rahmet dilemek için illa foruma yazman mı gerekiyor arkadaşım? Bu konu vefat duyurusu değil ki? Yeni vefatlarda buna kimsenin birşey dediği yok zaten. Lütfen duyarlı olalım bu konuda. Konular amacından sapıyor.
 
6- Birecik Kampüs diye bir bölüm açtık. O bölümdeki duyuruyu okuyanlar sadece üniversite öğrencilerinin yazacağı bir bölüm olduğunu anlayacaktır. Ama nerde? Bir üniversite öğrencimiz yazıyor. İşte filan ünv. filan bölümdeyim diye. Anında hoşgeldin diyen mi ararsın, güzel üniversite, diyen mi ararsın, derslerinde başarılar dileyen mi ararsın, uzar gider. Halbu ki bu bölüm üniversite öğrencilerinin haberleşmesi için açılmıştı. O da dejenere edildi böylece...
 
7- Konu başlıklarını amacından ayıracak karşılıklı sohbete girmeyelim demiştik. Yukarıdaki kuralları okuyan görecektir. Ama konuları sohbet odasına çevirmeyi çok iyi yapıyoruz. Sağol sen de sağol, teşekkür ederim, selam, sana da selam, falan filan... Yahu arkadaşlar özel mesaj diye birşey var bu forumda. Bütün üyeleri ilgilendirmeyen karşılıklı sohbetinizi ve teşekkürlerinizi niye bize okutuyorsunuz? Konu başlığını başka yöne çekip, amacı dışına çıkarmayalım. Bize yazık değil mi? Foruma yazık değil mi?
 
8- "Ellerine sağlık, paylaşımın için teşekkür ederim." Ne klasik ve beylik bir cümle değil mi? Konu hakkında söyleyecek bir sözünüz yoksa birşey yazmak zorunda değilsiniz. Kimse sizi zorlamıyor.  Yazılanları okuyup, bilgi edinmeye çalışın. Ama sırf mesaj sayısını arttırmak için şu beylik mesajları yazmayın allahaşkına. Teşekkür mü edeceksiniz? Buyrun özel mesajla yapın. Ama bilginizle katkıda bulunmayacağınız bir konuya lütfen klasik mesajlarınızı yazmayın. Biz burada arşiv derliyoruz. Belgesel diyoruz. Ellerine sağlık mesajının belgesel içeriğinde yeri yok. Özel mesajla yapın. Belgesele katkıda bulunacaksanız eğer buyrun istediğiniz kadar yazın. En azından birkaç satır konu hakkında fikrinizi belirtin. Ama mevcut durumdan ben kendi adıma çok rahatsız oluyorum. 
 
9- Karşılıklı tartışmalar: Forum kuralları çok net. Karşılıklı kişisel saldırılar ve atışmalar için uygun bir zemin değildir. Şimdiye kadar müsaade edilmedi. Bundan sonra da edilmeyecektir. Bu konuda kimseye ayrıcalık tanıyamayız.
 
10- Moderatörlerlerin işine karışılıyor. Bazı üyelerimiz gerek kendi mesajlarında gerekse başka üyelerin mesajlarında zaman zaman moderatörlere karışıp; kendi fikirlerini dayatmaya çalışıyorlar. Hiç bir faydası yok. Forum kuralı neyse o uygulanır. Müdahaleniz fayda sağlamak yerine, tam tersine antipatik bir tutum oluyor.
 
11- Eski konulara mesaj yazarken bilginiz, katkınız olacaksa, yeni bir şey söyleyecekseniz  yazın. Sırf mesajı üste çıkarmak için yazmayın.  Konulara dengeli mesaj yazın. Arka arkaya Birecik Yemekleri ya da Nostalji konularına 10 mesaj yazarsanız forumdaki düzeni ve sistematiği bozarsınız.
 
12- Lütfen ama lütfen imla kurallarına ve gramere dikkat edelim. Okuduklarımız anlaşılsın!!!
 
13- Unutmayalım Birecik Forumunun amacı herkesin binlerce mesaj yazıp forumu "kabartması" değildir.  Birbirimize birşeyler verelim. Bilmediklerimizi öğrenelim. Kültürümüzü, bilgimizi arttıralım. Memleketimizi ve insanlarımızı daha iyi tanıyalım. Kuru laflarla ne forumu ne de birbirimizi meşgul edip, mesaj kirliliği yaratmayalım.
 
Umarım burda yazılanlar okunur ve dikkat edilir. Herkese selamlar ve saygılar...
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
MECİT BABAOĞLU Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge

Kayıt Tarihi: 19-Eylül-2008
Şehir: İskenderun
Status: Aktif Değil
Points: 1912
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30-Mart-2009 Saat 22:25
          Sevgili Moderatorümüz Müslüm Kardeşim
          Uyarılar dün saat 16:21 de yazılmış. Bu saatten sonraki çeşitli konulardaki tüm yazılanları okudum. 'Anlayana sivri sinek saz. Anlamayana davul zurna az.' diyorum...
          Başta benim yazdıklarım olmak üzere, açılan konuya bir cümle de olsa katkı sağlamayan tüm mesajların geriye dönük silinmesi bence çok isabetli olacaktır. Uygulanmayan kurallar kural olamaz.
         
" Size ne yapacağınızı söyleyebilirler, ama ne düşüneceğinizi asla!. SOCRATESYukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Kayıt Tarihi: 15-Eylül-2005
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 4476
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30-Mart-2009 Saat 23:23

Bu kurallara uyulmaması halinde, uymayan  üyelerin forumdan uzaklaştırılması da dahil olmak üzere gerekli bütün tedbirlerin uygulanacağını belirtmek zorundayım.  Hiçbir hemşerimin üzülmesini istemem. Ama forumun düzeni ve amaçları  bizim için herşeyden daha değerlidir. Özellikle kuralları ihlal eden üyeler burada yazılanları okumamakta ısrar ediyorlar. Tekrar hatırlatmak istedim.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
nakşi mehmet Açılır Kutu Gör
VİP
<font color=800080>VİP</font>
Simge

Kayıt Tarihi: 06-Ekim-2007
Status: Aktif Değil
Points: 1456
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-Mart-2009 Saat 18:09
müslüm bey teşekkürler aydınlattığınız için umarım bazı üyelerimizin üyeliyi bitirildiyinde [ki inşallah öyle bişey olmaz ]neden beni uzaklaştırdınız diye bir ünlem kullanamaz tekrar teşekkürler...
nakşi mehmet
Yukarı Don
i.Halil BİNGÖL Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge
Birecik Forumu Mesaj Rekortmeni

Kayıt Tarihi: 22-Eylül-2005
Şehir: Diyarbakır
Status: Aktif Değil
Points: 6533
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2009 Saat 09:02
Orjinalini yazan: Müslüm Erçetin Müslüm Erçetin Yazdı:

 
5- Nostalji konularında bir kişi hakkında tanıtıcı bilgi vermek, anılarını yazmak yerine, "allah rahmet eylesin" mesajlarıyla doldurup forumun sistematiğini bozuyoruz. Konu vefat duyurusu haline dönüşüyor. İçinden rahmet ve dua okumayı herkes biliyor oysa ki. Ama amaç mesaj yazmak olunca arka  arkaya onlarca rahmet başsağlığı mesajı geliyor. Adam 10 sene önce ölmüş olsa bile yakınlarına sabır dileyen mesajlar var. Bir bakmışız ki nostalji konusu gitmiş vefat duyurusu konusu haline gelmiş.
8- "Ellerine sağlık, paylaşımın için teşekkür ederim." Ne klasik ve beylik bir cümle değil mi? Konu hakkında söyleyecek bir sözünüz yoksa birşey yazmak zorunda değilsiniz. Kimse sizi zorlamıyor.  Yazılanları okuyup, bilgi edinmeye çalışın. Ama sırf mesaj sayısını arttırmak için şu beylik mesajları yazmayın allahaşkına. Teşekkür mü edeceksiniz? Buyrun özel mesajla yapın. Ama bilginizle katkıda bulunmayacağınız bir konuya lütfen klasik mesajlarınızı yazmayın. Biz burada arşiv derliyoruz. Belgesel diyoruz. Ellerine sağlık mesajının belgesel içeriğinde yeri yok. Özel mesajla yapın. Belgesele katkıda bulunacaksanız eğer buyrun istediğiniz kadar yazın. En azından birkaç satır konu hakkında fikrinizi belirtin. Ama mevcut durumdan ben kendi adıma çok rahatsız oluyorum. 
 
11- Eski konulara mesaj yazarken bilginiz, katkınız olacaksa, yeni bir şey söyleyecekseniz  yazın. Sırf mesajı üste çıkarmak için yazmayın.  Konulara dengeli mesaj yazın. Arka arkaya Birecik Yemekleri ya da Nostalji konularına 10 mesaj yazarsanız forumdaki düzeni ve sistematiği bozarsınız.
 
Umarım burda yazılanlar okunur ve dikkat edilir. Herkese selamlar ve saygılar...
 
  Şu 3 madde ile ilgili kural ihlalleri aynen devam ediyor...Anlayamıyorum artık bu konuyu...Müslüm abi,uzun uzun bir yazı yazdı okunsun diye..Ama herhalde sadece biz modlar ve bir kaç üye okudu ki , değisen bir sey olmamış...Bundan sonra ben şahsım adına,bu şekilde yazılan mesaj kime ait olursa olsun müsamaha göstermeyeceğim..Terminatörlüğe başladım,haberiniz olsun..Ve lütfen ,benim mesajım niye silinmiş diye sormayın,çünkü cevap vermeyeceğim..Müslüm abinin yazdıklarını okursanız,cevap mutlaka orada gizlidir..
   Saygılar...
Yukarı Don
oğuzali Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Kayıt Tarihi: 13-Şubat-2007
Şehir: Nizip
Status: Aktif Değil
Points: 1043
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2009 Saat 20:28
                 Yönetici arkadaşların uyarıları yeterli diyordum ama,olmamış bu uyarının yazıldığı gün bir arkadaşımız 10 civarında konuya ,aynen eleştirildigi gibi ikişer kelimelik mesaj yazarak okunmaya deger bir çok konuyu alt sıralara itelemiş ,halbuki o konular bilmeyenlerin veya genç arkadaşlarımızın  yararlanacağı düzeyde bilgi ve Birecik yaşam tarzından parçalar sunuyor...... 
            Yani çok mesaj yazana madalya verilmedigi gibi az mesaj yazanında cezası bir şey yok...dikkat edilse iyi olacak..  
Bir başkadır benim memleketim...
Yukarı Don
BiRECiK Açılır Kutu Gör
FORUM BAŞKANI
<font color=ff0000>FORUM BAŞKANI</font>
Simge
ADMİN

Kayıt Tarihi: 01-Ekim-2003
Status: Aktif Değil
Points: 372
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2009 Saat 11:48
Sayın Üyelerimiz yazdığınız mesajlarda lütfen chat dili kullanmayınız. Slm, tşk, hşg, nsl vb. gibi ne anlama geldiği belli olmayan ve  Türkçe'de yeri olmayan anlamsız ifadeleri içeren mesajlar uyarısız silinecektir.
 
ÖRNEKLER:
 
YANLIŞ       DOĞRU
hşg
                hoşgeldin
tşk                 teşekkür ederim  
slm                 selam
s.a-a.s            selam
nsl                  nasılsın
ii                    iyiyim
mrh                 merhaba
bye                 hoşçakal
 
 
Yukarı Don
huseyin yalçın Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Kayıt Tarihi: 12-Ekim-2006
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 378
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2009 Saat 13:27

 EĞER BU FORMU İLETİŞİMİZ VE BİRECİKLE OLAN OLAYLARI ÖĞRENMEK İÇİN,VE BU FORMUN YÖNETİCİLERİN KOYMUŞ OLDUĞU KURALLARI DA TÜM BENLİKLE UYGULAMAMIZ GEREKMEKTEDİR .LÜTFEN KURALLARA UYALIM.TÜM HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

                                                                          HÜSEYİN YALÇIN
smyrna
Yukarı Don
fatmacoskun Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Kayıt Tarihi: 17-Temmuz-2007
Şehir: Mersin
Status: Aktif Değil
Points: 546
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2009 Saat 08:48
teşekürler tabiki kurallara uyacağız sağolsun bazan hatalarımız oluyorsa adana temsilcimiz telafonla uyarıyor tesekkürler
Yukarı Don
ferhatdeniz Açılır Kutu Gör
KIDEMLİ AKEY
<font color=53a9ff>KIDEMLİ AKEY</font>
Simge

Kayıt Tarihi: 30-Eylül-2006
Şehir: Birecik
Status: Aktif Değil
Points: 200
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2009 Saat 21:41
         Bu konu hakkında düşüncemi özelikle belirtmek istiyorum.
         Yazılmış olan herhangi bir konu ile ilgili,konuyu acan arkadaşimiz bildiğini yaziyor, anlatmaya çalışıyor,arkasından hep klasik laflar arka arkaya,ÖRNEK VERECEK OLURSAK;Vefat eden birisin vefatı burada ( özellikle Birecik'in dısında oolan üyelerimizin mutlaka duyması gereken önemli bir konu) o kişi ile anlatılması gereken bir sürü hatıra var iken herkes hepimiz ALLAH RAHMET EYLESİN YAKINLARININ BAŞI SAGOLSUN diyip geçiştiriyoruz ve ben veya bizler hepimizin yazmış oldugumuz mesajın aynı oldugunu tahmin ettiğimiz için en altta gecerek,mesaj sayımız yükselsin diye hiç bir katkımız olmadan üsteki mesajın aynısını yazıyoruz.
        Oysa herkes duyarlı olsa Birecik'te okadar cok anlatılacak konu ,kişi,hatıra,olay vs. gibi yazılacak çok çok şey var.GELİN SADECE 200 MESAJI DÜŞÜNMEYELİİM.Dört yıldızı olmuş,vip olmuş,onları düsünmeyelim yazdıklarımızla,bulduklarımızla,katkılarımızla kişiligimizle kendimizi  gösterelim.
Bir Dünyanın Olmadıgı Bir Yer Olsa VE Orda Bir Yer Olmasa VE Ben Orada Olsam Ve ORADA DEGİL DESELER......
Yukarı Don
MECİT BABAOĞLU Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge

Kayıt Tarihi: 19-Eylül-2008
Şehir: İskenderun
Status: Aktif Değil
Points: 1912
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2009 Saat 12:44
         Sevgili Ferhat Kardeşim.
         Yazdıklarına katılmamak mümkün değil. Ancak vefat gibi acı haberler veya düğün nişan gibi güzel duyurular için o anda yazacak fazla birşey yoktur. Bu duyurulara ilgisiz kalmak ta doğru olmaz. Ameliyat olan veya kaza geçiren bir arkadaşımıza nasıl duyarsız kalalım. Bir kelime ilede olsa başsağlığı dilemek, geçmiş olsun demek veya kutlamak bence doğru. Ancak diğer konularda çok haklısınız. Kısa da olsa bir arkadaşımızın yazısı ile ön sayfalarda görünmesinin yeni görüşmelere tanışmalara neden olacağını da unutmayalım. Selamlar.
" Size ne yapacağınızı söyleyebilirler, ama ne düşüneceğinizi asla!. SOCRATESYukarı Don
ferhatdeniz Açılır Kutu Gör
KIDEMLİ AKEY
<font color=53a9ff>KIDEMLİ AKEY</font>
Simge

Kayıt Tarihi: 30-Eylül-2006
Şehir: Birecik
Status: Aktif Değil
Points: 200
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2009 Saat 20:59
Orjinalini yazan: MECİT BABAOĞLU MECİT BABAOĞLU Yazdı:

         Sevgili Ferhat Kardeşim.
         Yazdıklarına katılmamak mümkün değil. Ancak vefat gibi acı haberler veya düğün nişan gibi güzel duyurular için o anda yazacak fazla birşey yoktur. Bu duyurulara ilgisiz kalmak ta doğru olmaz. Ameliyat olan veya kaza geçiren bir arkadaşımıza nasıl duyarsız kalalım. Bir kelime ilede olsa başsağlığı dilemek, geçmiş olsun demek veya kutlamak bence doğru. Ancak diğer konularda çok haklısınız. Kısa da olsa bir arkadaşımızın yazısı ile ön sayfalarda görünmesinin yeni görüşmelere tanışmalara neden olacağını da unutmayalım. Selamlar.
       Hocam haklısınız,dogru söylüyorsunuz,sadece örnek olarak vermiştim yani vefat eden birinin resmide olabilir.Ve zaten önemli olan bence Birecik'in dısında olan hemşerilerimize daha iyi ve faydalı olabilmek için biraz daha herkes ayrıntılara girmesi gerektigini düsünuyorum.SAYGILARIMLA
Bir Dünyanın Olmadıgı Bir Yer Olsa VE Orda Bir Yer Olmasa VE Ben Orada Olsam Ve ORADA DEGİL DESELER......
Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Kayıt Tarihi: 15-Eylül-2005
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 4476
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2011 Saat 21:20

Forum kurallarımız güncellenmiştir. Tüm üyelerimizin okumasını rica ederim.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Paylaşım   

Forum Atla Forum izinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,703 Saniyede Yüklendi.